Кардиология

Thursday
Dec 01st

Notice: Undefined property: stdClass::$slug in /home/kardiolold/public_html/plugins/content/jcomments.php on line 114

Notice: Undefined property: stdClass::$catslug in /home/kardiolold/public_html/plugins/content/jcomments.php on line 114

Вход/Регистрация

4 (28) 2017

Аміодарон-індукований гіпотиреоз при лікуванні частої екстрасистолії: причини та механізми розвитку

УДК 616–008.6:615.22:616.441–008.64

Стаднюк Л. А.,  Кононенко О. А.,  Мікропуло І. Р.

Інформація про авторів:

Кафедра терапії і геріатрії, Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, м. Київ, Україна


 

Резюме. Розвиток гіпотиреозу є частим ускладненням терапії аміодароном унаслідок його біохімічних властивостей. Важливим є своєчасне виявлення симптомів захворювання та їх корекція. У статті представлено клінічний випадок розвитку аміодарон-індукованого гіпотиреозу в пацієнта без патології щитоподібної залози в анамнезі. Проаналізовано клініко-анамнестичні та лабораторні дані, показники ЕКГ, добового моніторингу ЕКГ, ехокардіографічного дослідження та їх динаміку впродовж року, а також тактику лікування.

Ключові слова: аміодарон, гіпотиреоз, лікування.


 

Аміодарон належить до найбільш застосовуваних антиаритмічних препаратів. Він ефективний при лікуванні як суправентрикулярних, так і шлуночкових тахіаритмій, добре переноситься в пацієнтів з нормальною і порушеною систолічною функцією лівого шлуночка. Аміодарон впливає як на деполяризацію, так і на реполяризацію міокарда шляхом блокади калієвих, натрієвих і кальцієвих каналів, неконкурентної блокади α- і β-адренорецепторів [1]. Водночас використання цього препарату ускладнене низкою потенційних несприятливих ефектів, таких як підвищення трансаміназ, розвиток легеневого фіброзу, а також розвиток дисфункції щитоподібної залози (ЩЗ), що найчастіше проявляється гіпотиреозом [2–5]. Аміодарон-індукований гіпотиреоз (АІГ) може виникати як за наявності патології ЩЗ, так і без неї. За даними клінічних досліджень, факторами ризику розвитку АІГ в осіб без захворювань ЩЗ є жіноча стать, вік понад 60 років, наявність антитіл до тиреоїдної пероксидази (АТТПО), більш високий базовий рівень тиреотропного гормона (ТТГ), більш низький базовий рівень вільного тироксину (Т4), а також наявність хронічного обструктивного захворювання легень. Частота виникнення АІГ, за даними літератури, коливається від 2 до 32 % [3–8].

 
Еще статьи...
Страница 1 из 9